Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları
Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları 2023

Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2024 yılı için güncel olarak yamaç paraşütü bilet sayfamızdadır. Ülkemizde yamaç paraşütü dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Fethiye Babadağ’dır. Babadağ’ın 1700, 1800 ve 1960 metre yüksekliğindeki uçuş pistlerinden gerçekleştirilen yamaç paraşütü, deneyimli pilotlar eşliğinde yapılmaktadır. Yurtiçinden olduğu kadar dünyanın birçok yerinden de hem tatilini geçirmek hem de olağanüstü manzaraya karşı yamaç paraşütü yapmak için her yıl yoğun turist trafiği yaşanmaktadır. 2024 yamaç paraşütü fiyatı ve diğer yıllara ait ücret fiyatları aşağıdadır.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2024

 

2023 Fethiye yamaç paraşütü uçuş fiyatı4850 tl
2023 fotoğraf ve video fiyatı1000 tl

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

 

2023 Fethiye yamaç paraşütü uçuş fiyatı2250 tl
2023 fotoğraf ve video fiyatı800 tl

Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2023

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2022

2022 yamaç paraşütü uçuş fiyatı1300 tl
2022 fotoğraf ve video fiyatı450 tl

Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları 2022

Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları 2022 yaz sezonu için belli oldu. Ölüdeniz pilot kooperatifinin aldığı fiyat politikası kararı doğrultusunda sadece uçuş fiyatı en az 1900 tl olacak.

Fethiye Yamaç Paraşütü fiyatları değişkendir

Bu yıl yaz sezonuna henüz giriş yaptığımız günlerde en çok merak edilen konuların arasında Fethiye yamaç paraşütü fiyatı gelmektedir.

  • Fethiye yamaç paraşütü 2020 fiyatı: 500 tl.
  • Fethiye yamaç paraşütü 2021 fiyatı: 700 tl.
  • Fethiye yamaç paraşütü 2022 fiyatı: 2400 tl.
  • Fethiye yamaç paraşütü 2023 fiyatı: 2200 tl.

2021 yılı Haziran ayı itibari ile Babadağ tandem atlayışı pistine teleferik ile çıkılmaya başlandı. Daha önceleri araçla 45 dakikayı bulan dağ yolculuğu artık 15 dakikada teleferik ile sağlanmaktadır. Bu da zaman ve kolaylık açısından avantaj sağladığı gibi eşsiz bir doğa manzarasını da izleme şansı vermektedir. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları gibi Babadağ Teleferik fiyatı da merak konusudur.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları neden değişken?

Fiyatlar 2021 yılı için ortalama 600 TL’dir. Teleferik ile dağa çıkış dahil kişi başı fiyat 750 TL’yi bulmaktadır. Teleferik tercih etmeyenler özel araçları ya da tur firmalarının araçları ile dağa çıkabilmektedir.

Babadağ yamaç paraşütü için oldukça güvenli yerlerden biridir. Ayrıca Ölüdeniz manzarasına hakim olması eşsiz bir uçuş şansı vermektedir. Babadağ’ın 1200, 1700, 1800 ve 2000 metre yükseklikte kalkış pistleri bulunmaktadır. Uçuşlar, hava şartları ve rüzgarın uygun olmasına göre günlük ve anlık olarak en uygun pistlerden yapılmaktadır.  Yarım saat civarında havada kalınmakta ve uygun iniş pistine iniş yapılmaktadır.

Paraşütle atlama fiyatları, mevsime, turist talep yoğunluğuna göre değişmektedir. Özellikle tur firmaları ile yamaç paraşütü yapmayı tercih edenler için fiyata dahil hizmetler söz konusudur. Bunlar, otel geliş gidiş transferleri, teleferik ile dağa çıkış, sigorta ve orman giriş ücretidir. Paraşütle uçma sırasında pilotlar tarafından yapılan profesyonel video ve fotoğraf çekimleri için ekstra ücret talep edilmektedir.


Ölüdeniz Fethiye Teleferik ücretleri

Babadağ teleferik ücreti  2023 yılında 180 tl. Tandem yamaç paraşütü şirketleri ise 430 tl uçuş başına ödemek zorunda. Teleferikle dağa çıkış, paraşütle atlama, fotoğraf ve video çekimi kişi başı paket uçuş fiyatları 2400 TL civarındadır.

Tandem Yamaç paraşütü yapmak için deneyime ve eğitime gerek yoktur. T2 pilot sertifikasına sahip pilotlar eşliğinde uçulmakta ve güvenli bir uçuş için pilotun komutlarına uymak yeterlidir. Tek başına uçmak için pilot eğitimi alarak sertifika sahibi olmak gerekir. Fethiye’de bu eğitimi veren, Türk Hava kurumu tarafından denetlenen kurumlar bulunmaktadır ve kurs başarılı bir şekilde tamamlandığında Bakanlık onaylı sertifika verilmektedir.

Yamaç Paraşütü Fiyatları yaz sezonunda artmaktadır

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları nın yazın artması turist sayısının ve ilginin artmasındann kaynaklanır. Kış döneminde fiyatlar daha azdır. Rüzgarın uygun olduğu günlerde kış aylarında da yamaç paraşütü yapılabilmektedir. İlkbahar ve sonbaharda daha uygun Fethiye yamaç paraşütü fiyatları söz konusudur. Ayrıca taleplerde yaz aylarına göre daha azdır. Bu yüzden hemen her gün rezervasyon yaptırmaya gerek kalmadan, hava şartları uygun olduğu sürece yamaç paraşütü yapılabilmektedir. Ancak yaz aylarında yoğunluk nedeniyle rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Fethiye yamaç paraşütü fiyatı
Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 2022 için belli oldu.

Bazı yamaç paraşütü firmaları ve tur şirketleri yaz aylarında belli zaman aralığı için kampanya yapmakta ve bu günler için uygun Fethiye yamaç paraşütü fiyatları ile uçmak mümkündür. Ayrıca erken rezervasyonlarda da yamaç paraşütü fiyatları daha avantajlı olmaktadır. Bu yüzden yaz tatilini Fethiye ve Ölüdeniz çevresinde geçirmek ve tatil programında yamaç paraşütü aktivitesi düşünenler erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlardan yararlanabilirler.

Tur şirketleri paketlerine yamaç paraşütü ekler

Tur firmaları, bazı tatil paketlerine yamaç paraşütü ve diğer aktiviteleri de eklemektedir. Böylece oldukça uygun Fethiye yamaç paraşütü fiyatları mümkün olmaktadır. Tatil planları yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurmanızı ve tatiliniz sırasında neler yapmak istediğinizi, beklentilerinizi belirlemenizi öneriyoruz.

Geçtiğimiz 2020 yılında pandemi nedeniyle yabancı turist sayısı oldukça sınırlıydı. Bu yüzden Fethiye yamaç paraşütü fiyatları 450 TL civarında idi. İçinde bulunduğumuz 2021 yılı için bu fiyatların 600 TL civarında seyretmesi bekleniyor. Her ne kadar pahalı bir aktivite olduğu düşünülse de özellikle adrenalin tutkunlarının Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını kuş bakışı izleyerek özgürce uçmalarından alacakları keyif düşünüldüğünde buna değecektir.

Yaz tatilinizi Fethiye ve çevresinde yapmayı planlıyorsanız şimdiden yamaç paraşütü rezervasyonu yaptırmanızı öneriyoruz. Sezon sonu sakin bir tatil yaparken uygun Fethiye yamaç paraşütü fiyatlarından faydalanayım diyorsanız eylül ekim ayları için rezervasyon yaptırarak erken rezervasyon ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü

Netice itibarı ile Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak çok özel bir deneyimdir. Herhangi bir aktivite ile karşılaştırılmayacak kadar muhteşemdir. Ekstrem tatil’de aramalarınızı deneyimli bir pilot karşılayacak ve merak ettiklerinizi deneyimli, ehliyetli ve yetkin bir kişiden öğreneceksiniz.

Yamaç paraşütü, gezginler ve turistler arasında giderek daha popüler hale gelen bir aktivitedir. Fethiye, bunu denemek için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Deneyimli bir pilot eşliğinde uçmak isteyenler için tandem yamaç paraşütü mevcut olup, Fethiye Ölüdeniz Babadağ’dan kalkış yapılan ve muhteşem mavi lagün manzarası sunan paraşüt uçuşları bulmak mümkündür.

Fethiye Ölüdeniz'de yamaç paraşütü deniz üzerinde 1800 metre yükseklikte

 

Fethiye Yamaç Paraşütü Tur Programı

Eğer uçuş günü ofisimize kendi imkanlarınız ile gelme durumunuz yok ise servisimiz sizi kaldığınız otelden alacaktır. Ölüdeniz ve Fethiye içindeki tüm otellerden ofisimize ücretsiz servis hizmetimiz vardır. Uçuşunuz tamamlandıktan sonra servislerimiz sizi otelinize geri bırakacaktır.

Ofise geldiğiniz zaman yanınızda bulundurmak istemediğiniz eşyalarınızı ofisimize bırakabilirsiniz. Ofisimiz sürekli açıktır ve sabit personelimiz vardır. Bıraktığınız eşyalar güven altındadır. Ofisteki yetkili kişi sizlere Fethiye yamaç paraşütü uçuşu hakkında gerekli bilgileri içeren bir briefing verecektir. Uymanız gereken temel kuralları sizlere anlatacaktır. Bunlar karışık olmayan, ön bilgi niteliği taşıyan fakat dikkatli dinlemeniz gereken bilgilerdir. Atlama noktasında pilotlarımız zaten gerekli olan tüm bilgileri ve kuralları size anlatacaktır.

Planlanan uçuş saati geldiğinde servislerimiz ile Babadağ’da bulunan yamaç paraşüt pistimize doğru yola çıkıyoruz. Pist haliyle yüksekte ve yolu biraz virajlı olduğu için ofis ile Babadağ pisti arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Paraşüt ile Uçuş kararı nasıl alınır?

Her ne kadar pilotlarımız günler öncesinden uçuş günü hava durumu hakkında bilgi sahibi olsalar da piste ulaştığınız zaman son kez bir hava şartlarını kontrol eder ve kilo limitlerine bakarlar. Uçuş ekipmanlarınız tepede bulunan ekibimiz tarafından giydirilir. Tüm güvenlik aşamaları eksiksiz tamamlanır. Bu sırada da pilotunuz sizlere neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler verir. İl kez yamaç paraşütü uçuşu yapacaksınız küçük bir heyecan gayet normaldir. Uzman pilotlarımız ve modern ekipmanlar sayesinde Fethiye yamaç paraşütü son derece güvenli bir spordur. Tek yapmanız gereken manzaranın ve eğlencenin tadını çıkarmanızdır.

Uçuş esnasında Ölüdeniz size dünyanın en güzel manzaralarından birini sunacaktır. Hava şartları, manzarası, Babadağ ve Ölüdeniz’ in doğal yapısı gereği Ölüdeniz dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olarak kabul edilmektedir. Uçuş esnasında GoPro ile profesyonel fotoğraf ve full hd video çekimleri yapılmaktadır.

İnişte sizi ekibimiz karşılayacak ve ekipmanların çıkarılmasında yardımcı olacaklardır. Ölüdeniz plajına iniş yapıldıktan sonra dinlenmek için ofisimize geçebilirsiniz.
Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü uçuşu ve mutlu Çinli yolcu

Babadağ Neden Dünyanın En İyi Yamaç Paraşütü Noktasıdır?

Fethiye Ölüdeniz yılın her ayı ideal hava şartları, doğal güzellikleri ve atlama noktası olan Babadağ’ın doğal yapısı nedeniyle dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın her yerinden kendi uçuş yapan pilotlar veya tandem uçuş yapmak isteyen turistler burayı tercih etmektedir. Ekim ayında yapılan hava oyunları ile de bölge yamaç paraşütünde marka olmaya devam etmektedir.

Ölüdeniz aynı zamanda otellerin, mavi bayraklı plajların ve yamaç paraşütü pistinin birbirine çok yakın olduğu bir bölgedir. Buraya gelen bir sporcunun veya turistin uçuş öncesi veya sonrası konaklama, yüzme, eğlence ve farklı aktiviteler yapma imkanı vardır. Kısacası Ölüdeniz, Fethiye yamaç paraşütü ve diğer aktiviteler seçenekleriyle tatil ve adrenalin için dünyanın en ideal yerlerinden birisidir.

1969 metre yüksekliğe sahip olan Babadağ pistinden başlayan uçuşunuzda Ölüdeniz plajını, Kelebekler ve Likya vadisini kuş bakışı olarak izlersiniz. Yılın her ayında gün doğumundan batımına kadar uçuş yapılabilir.

Yaş, kilo sınırı ve süresi

Paraşütle atlama  için yaş sınırımız 4 ile 65 arasındadır ve ağırlık sınırı ise tipik olarak 100 kg civarındadır. Uçuş süresi aşağı yukarı 25-30 dakikadır, biz bu süreyi 1 saate çıkarmaya odaklıyız, ancak bu hava şartlarına bağlı olarak değişebilir. Yamaç paraşütünü denemekle ilgilenen ancak bunu tek başına yapamayanlar için biz buradayız. Nasıl deneyimlemeyi seçerseniz seçin, yamaç paraşütü, ömür boyu sürecek anılar yaratacağı kesin bir aktivitedir.

Ayrıca Tüplü Dalış aktivitesini tavsiye ederiz.

Bizi Facebook’ta takip edebilirsiniz.

 

Fethiye Turları

Sürat Teknesi Kiralama Ölüdeniz

Hiç sürat teknesi kiralayarak kendi teknenizin kaptanı olmayı denediniz mi?

Günübirlik Kiralık Tekne Fethiye

Eğer mavi yolculuğa çıkmayı düşünüyorsanız bu tekneyi seçmenizi öneriyoruz. Oldukça
Fethiye, Ölüdeniz
Tam gün
İndirim!

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz çıkışlı Tekne tamgün sürecektir. Ölüdeniz Fethiye'de günübirlik tekne gezileri,
Fethiye, Ölüdeniz
Tam gün

Yorumlar

Bir yanıt yazın