Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasında unutulmaz bir Fethiye yamaç paraşütü deneyimi yaşamanız için Ekstremtatil olarak uzman ekibimiz ve profesyonel pilotlarımız ile sizlerin hizmetinizdeyiz. Uçuşlarınız THK, FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) lisansları ve uzun yıllar uçuş tecrübesine sahip pilotlarımız eşliğinde son derece güvenli ve eğlenceli olacak. Profesyonel, güler yüzlü ofis ve rezervasyon ekibimiz, eksiksiz ve yüksek güvenlik tedbirleri, en modern paraşüt ekipmanları ve tabii ki dünyanın en güzel manzarası. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak ve Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasında kendinizi rüzgara bırakmak. Rezervasyon öncesi yamaç paraşütü aktivitesini inceleyiniz.

Ekstremtatil Ölüdeniz ve Türkiye’nin lider yamaç paraşütü firmasıdır. Türkiye ve dünyanın yamaç paraşütü merkezlerinde binlerce kez tandem veya tekli uçuşlar yapan pilotlarımız sizlere unutulmaz bir Fethiye yamaç paraşütü uçuşu sunmaktadırlar. Firma olarak Türkiye ve dünyanın her ülkesinden binlerce yerli ve yabancı misafirlerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler de adrenalin, macera ve eğlence dolu anlar yaşamak istiyorsanız tek yapmanız gereken Ekstremtatil ekibine ulaşmak ve gökyüzünde yerinizi ayırtmak.

Fethiye Yamaç Paraşütü – Uçuş Yapabilmek İçin Gerekli Kurallar Nelerdir?

Yaş sınırı: THK, FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) herhangi bir yaş sınırı kuralı uygulamamaktadır. 4 yaşından büyük herkes Fethiye yamaç paraşütü uçuşu yapabilir. Her yaştan kişi her yaşa ve fizik yapısına uygun ekipmanlarımız sayesinde dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip Ölüdeniz’ de unutulmaz bir uçuş deneyimine sahip olabilir.

Kilo limiti: Tandem yani pilotun ve yolcunun beraber yaptığı ve tüm kontrolün pilotta olduğu uçuşlarda yolcu kilosu maksimum 100 olmalıdır. Hava ve rüzgar koşullarına göre bu limiti pilotlarımız deneyimleri gereği düşürebilirler. Rezervasyon yaparken 90 kg üzerindeki misafirlerimiz bize kilolarını bildirmeleri gerekmektedir.

Sigorta: Tüm paraşüt pilotlarımız kendisini ve yolcusunu kapsayan üçüncü şahıs sorumluluk sigortasına sahiptir. Uçuşlarınız gerekli lisanlarımız, sigorta ve en önemlisi büyük tecrübeye sahip pilotlarımız sayesinde son derece güvenlidir.

Yanınızda bulunması gereken eşyalar: Güneş gözlüğü, rahat bir spor ayakkabı ve kıyafet giymeniz yeterli olacaktır.

Uçuş süresi: Hava şartlarına bağlı olarak uçuşlar ortalama 30 dakika sürmektedir. Akrobasi talep ederseniz bu süre değişecektir. Bu süre atlayış noktasından iniş noktasına kadar en ideal süredir. Uçuş öncesi ve sonrasını da hesaba kattığımızda 3-4 saatinizi bu aktiviteye ayırmanızın ideal olacağını unutmamalısınız.

Pilotların tecrübesi: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tüm pilotlarımız yerel ve uluslararası tüm lisanslara sahiptir. Bazı pilotlarımız dünyada yamaç paraşütü sporunda ün kazanmış ve alanında en iyi kabul edilen kişilerdir. Birçok yeni pilot adayına şahsi veya THK, FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu)  çatısı altında eğitim vermektedirler.

Fethiye Yamaç Paraşütü Tur Programı

Eğer uçuş günü ofisimize kendi imkanlarınız ile gelme durumunuz yok ise servisimiz sizi kaldığınız otelden alacaktır. Ölüdeniz ve Fethiye içindeki tüm otellerden ofisimize ücretsiz servis hizmetimiz vardır. Uçuşunuz tamamlandıktan sonra servislerimiz sizi otelinize geri bırakacaktır.

Ofise geldiğiniz zaman yanınızda bulundurmak istemediğiniz eşyalarınızı ofisimize bırakabilirsiniz. Ofisimiz sürekli açıktır ve sabit personelimiz vardır. Bıraktığınız eşyalar güven altındadır. Ofisteki yetkili kişi sizlere Fethiye yamaç paraşütü uçuşu hakkında gerekli bilgileri içeren bir brief verecektir. Uymanız gereken temel kuralları sizlere anlatacaktır. Bunlar karışık olmayan, ön bilgi niteliği taşıyan fakat dikkatli dinlemeniz gereken bilgilerdir. Atlama noktasında pilotlarımız zaten gerekli olan tüm bilgileri ve kuralları size anlatacaktır.

Planlanan uçuş saati geldiğinde servislerimiz ile Babadağ’da bulunan yamaç paraşüt pistimize doğru yola çıkıyoruz. Pist haliyle yüksekte ve yolu biraz virajlı olduğu için ofis ile Babadağ pisti arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Her ne kadar pilotlarımız günler öncesinden uçuş günü hava durumu hakkında bilgi sahibi olsalar da piste ulaştığınız zaman son kez bir hava şartlarını kontrol eder ve kilo limitlerine bakarlar. Uçuş ekipmanlarınız tepede bulunan ekibimiz tarafından giydirilir. Tüm güvenlik aşamaları eksiksiz tamamlanır. Bu sırada da pilotunuz sizlere neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler verir. İl kez yamaç paraşütü uçuşu yapacaksınız küçük bir heyecan gayet normaldir. Uzman pilotlarımız ve modern ekipmanlar sayesinde Fethiye yamaç paraşütü son derece güvenli bir spordur. Tek yapmanız gereken manzaranın ve eğlencenin tadını çıkarmanızdır.

Uçuş esnasında Ölüdeniz size dünyanın en güzel manzaralarından birini sunacaktır. Hava şartları, manzarası, Babadağ ve Ölüdeniz’ in doğal yapısı gereği Ölüdeniz dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olarak kabul edilmektedir. Uçuş esnasında GoPro ile profesyonel fotoğraf ve full hd video çekimleri yapılmaktadır.

İnişte sizi ekibimiz karşılayacak ve ekipmanların çıkarılmasında yardımcı olacaklardır. Ölüdeniz plajına iniş yapıldıktan sonra dinlenmek için ofisimize geçebilirsiniz.

Babadağ Neden Dünyanın En İyi Yamaç Paraşütü Noktasıdır?

Fethiye Ölüdeniz yılın her ayı ideal hava şartları, doğal güzellikleri ve atlama noktası olan Babadağ’ın doğal yapısı nedeniyle dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın her yerinden kendi uçuş yapan pilotlar veya tandem uçuş yapmak isteyen turistler burayı tercih etmektedir. Ekim ayında yapılan hava oyunları ile de bölge yamaç paraşütünde marka olmaya devam etmektedir.

Ölüdeniz aynı zamanda otellerin, mavi bayraklı plajların ve yamaç paraşütü pistinin birbirine çok yakın olduğu bir bölgedir. Buraya gelen bir sporcunun veya turistin uçuş öncesi veya sonrası konaklama, yüzme, eğlence ve farklı aktiviteler yapma imkanı vardır. Kısacası Ölüdeniz, Fethiye yamaç paraşütü ve diğer aktiviteler seçenekleriyle tatil ve adrenalin için dünyanın en ideal yerlerinden birisidir.

1969 metre yüksekliğe sahip olan Babadağ pistinden başlayan uçuşunuzda Ölüdeniz plajını, Kelebekler ve Likya vadisini kuş bakışı olarak izlersiniz. Yılın her ayında gün doğumundan batımına kadar uçuş yapılabilir.